بهترین نوع جوراب برای بیماران دیابتی کدام است؟

چگونه بهترین جوراب دیابتی را برای خود انتخاب کنیم

چه کسی می دانست که چیزی به سادگی جوراب می تواند به حفظ سلامتی کمک کند؟ این مورد برای بیش از 420 میلیون نفری که مبتلا به دیابت در سراسر جهان هستند، صادق است.

مشکلات پا در دیابت شایع است. آسیب عصبی به نام نوروپاتی می تواند باعث درد، سوزن سوزن شدن و بی حسی در پاها شود و این از دست دادن احساس به این معنی است که آسیب می تواند بدون اینکه افراد متوجه شوند اتفاق بیفتد. مشکلات ناهنجاری یا گردش خون پا می تواند مشکل را تشدید کند – و این یک مشکل بزرگ است. هر 20 ثانیه یک نفر در جهان یک عضو بدن خود را بر اثر دیابت از دست می دهد. خوشبختانه، جوراب دیابتی و مراقبت هوشیارانه می تواند تفاوت ایجاد کند.

جوراب های دیابتی چیست؟
جوراب های دیابتی به طور خاص برای افراد مبتلا به دیابت طراحی شده اند. این جوراب‌ها از بالشتک و همچنین ساختارهای مختلف بخیه، نخ و الیاف برای کمک به محافظت از پاهای در معرض خطر استفاده می‌کنند. با این حال، برخی از جوراب های رایج می توانند نیازهای دیابتی را نیز برآورده کنند که هرکدام الگوی جوراب متفاوتی دارد.

Swapnil Khare، استادیار پزشکی بالینی در گروه غدد درون ریز، دیابت و متابولیسم در دانشکده دانشگاه ایندیانا، می گوید: «انواع جوراب، هم جوراب دیابتی و هم جوراب معمولی، وجود دارد که باید به آنها نگاه کنید. پزشکی گزینه های زیادی در دسترس است.

فواید جوراب دیابتی برای سلامتی
افراد مبتلا به دیابت می توانند از جوراب برای محافظت از پاهای خود در برابر فشار و کمک به جلوگیری از زخم استفاده کنند. جوراب های دیابتی پاها را نرم می کند و از اصطکاک هایی که می تواند باعث تاول و زخم شود جلوگیری می کند قیمت جوراب بستگی به جنس آن دارد.

مطالعات نشان می دهد که 15 تا 25 درصد افراد مبتلا به دیابت در طول زندگی خود دچار زخم پا می شوند و زخم باز می تواند منجر به عفونت و مشکل ساز شود. در 85 درصد از موارد قطع عضو مربوط به دیابت، اولسراسیون بود. حتی تکان دهنده تر، حدود 80 درصد از قطع عضو قابل پیشگیری است. و میزان مرگ و میر پنج ساله به دنبال قطع عضو غیر ضربه ای ساق پا بسیار بالاست.

اگر دیابت دارید، نظارت بر پاهای خود و معاینه منظم پزشک می تواند از عوارض پا جلوگیری کند. جوراب هایی که به خوبی جا می شوند، مالش نمی شوند و پاها را خشک نگه می دارند نیز می توانند کمک کنند.

جوراب دخترانه فانتزی

چه کسانی باید جوراب دیابتی بپوشند؟
هر فردی که دیابت دارد ممکن است دچار عوارض پا شود، حتی آنهایی که در معرض خطر پایین هستند. بنابراین، در حالی که همه افراد دیابتی باید از پاهای خود آگاه باشند، افرادی که در معرض خطر متوسط ​​تا بالا برای مشکلات پا هستند باید جوراب دیابتی را در نظر بگیرند. حتی افرادی که قبلا زخم پا نداشته اند نیز به سرعت دچار مشکل می شوند.

دکتر خاره می‌گوید: «این می‌تواند به سرعت حتی در یک آخر هفته ایجاد شود. این می تواند به سادگی پوشیدن کفش های نامناسب در جشن عروسی باشد.

جوراب ها راهی آسان و ارزان برای کمک به جلوگیری از مشکلاتی است که زندگی را تغییر می دهد.

 

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.