پزشکی با استفاده از قوری چینی تزیینی توانست عمل قلب باز انجام دهد

این احتمالاً بزرگترین تفاوت بین قوری چینی تزیینی سبک غربی و شرقی را نشان می دهد. اگرچه نتیجه نهایی چای دم کرده است، اما اغلب معنای بیشتری برای قوری های شرقی وجود دارد. مراسم چای بخش مهمی از فرهنگ در بیشتر نقاط آسیا است و قوری و لوازم جانبی چای از اجزای مهم این مراسم هستند.

در نهایت، اشاره به قوری به عنوان سبک آسیایی یا اروپایی مسلماً یک تعمیم است. اما در طول سال‌ها، هر کشوری سبک (های) سنتی خود را پیدا کرده است.

به طوری که در سبک شرقی، قوری‌های چینی ویژگی‌های متفاوتی نسبت به قوری‌های ژاپنی یا کره‌ای دارند. به طور مشابه، قوری های انگلیسی، آلمانی و روسی هر کدام در بین قوری های سبک غربی منحصر به فرد هستند.

قوری

همانطور که سبک قوری می تواند بسیار متفاوت باشد، مواد مورد استفاده در ساخت آنها نیز می تواند بسیار متفاوت باشد.

سرامیک بیشتر برای ساخت قوری استفاده می شود. چینی مخصوصاً برای قوری های سبک اروپایی رایج است. فراتر از سرامیک، قوری‌هایی را خواهید یافت که از مواد مختلفی مانند شیشه، چدن، فولاد ضد زنگ، لعاب، برنج، قلع، نقره، مس و تقریباً هر ماده دیگری که چای داغ را در خود نگه می‌دارد، ساخته شده‌اند.

یکی از دلایلی که چینی لعاب دار ماده مورد علاقه قوری است این است که مواد غیر متخلخل زمانی بهترین هستند که از یک قوری برای تهیه انواع چای استفاده کنید. آنها را می توان در بین استفاده ها کاملاً تمیز کرد تا طعم قابلمه دم کرده قبلی با طعم گلدان های بعدی تداخل نداشته باشد.

بسیاری از قوری های سبک آسیایی بدون لعاب و متخلخل هستند. با گذشت زمان، قوری طعم هایی به دست می آورد که به دم نوش های آینده منتقل می شود.

در نتیجه، شما می خواهید یک قوری متخلخل را برای نوع خاصی از چای رزرو کنید. به عنوان مثال، من یک قوری کوچک برای دم کردن چای سبز دارم و یک قوری کوچک دیگر برای دم کردن puerh. داستان از این قرار است که پس از سال‌ها استفاده از قوری بدون لعاب، آنقدر اسانس چای را جذب می‌کند که می‌توان یک قابلمه بدون برگ دم کرد.

قوری که انتخاب می کنید به ترجیحات و نیازهای شما بستگی دارد. آیا قصد دارید از آن برای خود استفاده کنید یا انتظار دارید از آن برای دم کردن چای برای گروهی استفاده کنید؟

استایل شما کژوال است یا رسمی؟ آیا شما همیشه یک نوع چای می نوشید یا با انواع آن آزمایش می کنید؟ در صورت امکان، قبل از خرید قوری خود را امتحان کنید. آن را از نظر راحتی، وزن، چکیدن و طراحی آن ارزیابی کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.