گلدان سفالی در کرمان موجب تصادف سنگینی در میدان اصلی این شهر شد

اگر گلدان سفالی در کرمان قبلاً استفاده شده است باید با آب و صابون با برس سفت شسته شود و بعد از جوشیدن با نوشابه، با آب بشویید. چنین ظروفی به دلیل داشتن لعاب دارای هوادهی نیستند، بنابراین نمی توان گیاهان را در آنها کاشت. آنها را فقط می توان به عنوان گلدان سفالی های تزئینی در فضای باز که در آن ظروف اصلی گل قرار می گیرند استفاده کرد.

گیاهان در گلدان سفالی ها و ظروف سفالی کاشته می شوند که گلدان سفالی های برای آنها مناسب نیست. لازم است که آنها یک لایه زهکشی کافی در پایین داشته باشند که بتواند آب اضافی را جذب کند.

زهکشی از خاک رس منبسط شده، آجرهای شکسته یا خرده های سفال تهیه می شود. توصیه می شود خاک را از دیواره داخلی ظرف سفالی با یک فیلم جدا کنید، زیرا لعاب مواد مضر برای رشد گیاه را آزاد می کند.

گلدان سفالی
این ظروف کم عمق (قطر آنها بیشتر از ارتفاع است) تمام مزایای گلدان سفالی ساده را دارند. آنها را می توان برای رشد سرخس، بروملیادها و همچنین برای ریشه زایی قلمه ها و کاشت بذر توصیه کرد.

ترکیبات گیاهی در آنها خوب به نظر می رسد. به دلیل عمق کم و سطح زیاد کاسه، تبخیر در اینجا شدیدتر از گلدان سفالی است، بنابراین احتمال پوسیدگی ریشه با آبیاری زیاد کاهش می یابد. گروه هایی از ساکولنت ها در کاسه های سفالی دیدنی به نظر می رسند.

سفال ها عایق حرارتی بالایی دارد که بدون شک یک مزیت محسوب می شود. با این حال، چنین گلدان سفالی هایی به ندرت مورد استفاده قرار می گیرند، زیرا ناپایدار هستند و به راحتی برگردانده می شوند، به خصوص زمانی که گیاه به اندازه بزرگ می رسد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.